Asun Asyar

Logo Asun Asyar – proces powstawania.

Zadaniem było zaprojektowanie znaku graficznego dla sklepu internetowego oferującego wysokiej jakości produkty z kaszmiru. Asun Asyar ma sprzedawać nie tylko gotową odzież, ale ponadto umożliwiać klientom modyfikację produktów przed ich zakupem. Ta kwestia jest absolutnie kluczowym elementem marki – nawet nazwa przedsięwzięcia wywodzi się z tej koncepcji (AS UNique AS You ARe – wyjątkowe jak Ty).

Pierwotnym życzeniem klienta było stworzenie projektu bazującego na przedstawionej frontalnie głowie kozy (to z jej wełny tworzony jest kaszmir). Kolejnymi wskazaniami było wyrafinowanie, siła i sugerowanie wysokiej klasy oferty.

Szkice.

Szkice. Mnóstwo szkiców.

Niezbędny etap każdego prosesu projektowego. Na kartce papieru rodzą się niemal wszystkie pomysły na znaki.

Asun Asyar

Wstępne pomysły, pierwsze wątpliwości.

Wszystkie widoczne tu rysunki zostały przedstawione klientowi jako robocze propozycje wyglądu znaku. Kilka z nich wydawało się mieć potencjał, niemniej nie byłem szczególnie zadowolony z żadnego z nich. Szczególnie projekty przedstawiające głowę kozy pozostawiały w mojej ocenie sporo do życzenia, zwłaszcza kiedy porównać je z ilością wcześniej wykonanych szkiców. To nie był dobry omen, a co gorsza czułem się już kreatywnie wypalony przez ten projekt. Ostatetcznym ciosem okazała się odpowiedź klienta – żaden z pomysłów nie wzbudził jego entuzjazmu.

Przełamanie.

Chwila oddalenia od projektu potrafi działać cuda. Powrót do prac po kilku dniach przerwy pozwolił mi spojrzeć na zadanie świeższym okiem, a poczucie twórczej blokady znkinęło. Dzięki temu byłem w stanie przygotować dwie nowe propozyzje, obie wyraźnie przewyższające pierwotne pomysły.

Pierwsza nowa propozycja.

Pierwsza nowa propozycja.

Kolejne podejście do tematu koziej głowy. Zdecydowanie mocniejsze i ciekawsze od poprzednich prób.

Druga świeża koncepcja.

Druga świeża koncepcja.

Klient był szczególnie zadowolony z tego pomysłu. Stanowi on połączenie koziej sylwetki z odciskiem palca. Nareszcie pomysł, który przekazuje istotę marki!

Finalne logo Asun Asyar.

Szczęśliwe zakończenie.

Po pzetestowaniu różnych modyfikacji i uproszczeń symbolu, a także kilku wariantów liternictwa i kompozycji, zdecydowaliśmy się na wygląd bardzo zbliżony do pierwotnej propozycji.

Zarys kozła utworzony z linii papilarnych. Idealny symbol dla firmy oferującej personalizowalną odzież z kaszmiru!

Wizytówki Asun Asyar.


duopa