Moje prace charakteryzują się prostotą i wiernością podstawowym zasadom projektowania logo. To gwarantuje, że są łatwe do wykorzystania w każdym medium i w dowolnym rozmiarze, a ich wartość nie przemija wraz z dewaluującymi się trendami.
Jeśli potrzebujesz logo dla swojej nowej firmy, chciałbyś odświeżyć dotychczasowy znak lub jesteś zainteresowany współpracą nad jakimś innym projektem graficznym — napisz do mnie lub zapytaj o wycenę.
To zależy oczywiście od specyfiki zlecenia. Zapytaj o wycenę Twojego zlecenia.
W swoich projektach zawsze staram się mieć na względzie wymienione wyżej cechy, a myślą przewodnią są dla mnie słowa Pablo Picasso:
“To know what to leave out is art.”
Wydaje mi się, iż w swoim portfolio zgromadziłem ciekawy zestaw prac, który lepiej niż rozbudowane opisy i marketingowy bełkot poświadcza o moim doświadczeniu i umiejętnościach. Jeśli potrzebujesz identyfikacji wizualnej, logo, bądź też innego projektu graficznego — zapraszam do współpracy.
Poniżej przedstawiam schemat przebiegu prac nad logo. W znacznej mierze odnosi się on także do innych realizacji.
Briefing to mniej lub bardziej sformalizowany zestaw wskazówek, które mają na celu wprowadzenie projektanta w zadanie. Logo jest (a przynajmniej powinno być) elementem większej całości, jaką jest identyfikacja firmy lub produktu. Dlatego jest niezwykle pożądane aby było ono wizualną reprezentacją stojącej za nim filozofii, a więc tego jak chcielibyśmy by było postrzegane nasze przedsięwzięcie.
Aby osiągnąć ten cel twórca musi zostać wyposażony w pewien zasób informacji — w przeciwnym razie najprawdopodobniej powstanie po prostu "ładny znaczek", który w nikłym stopniu będzie związany z identyfikowanym bytem, co z pewnością nie pomoże w budowaniu spójnego i odpowiadającego potrzebom firmy wizerunku.
Z pewnością nikt nie wie o Państwa działalności więcej niż Wy sami i dlatego przed przystąpieniem do prac nad logo powinni spróbować Państwo odpowiedzieć sobie na kilka pytań...
Briefing to naprawdę istotny element procesu projektowego i dlatego chcąc ułatwić Państwu jego przygotowanie zamieszczam poniżej listę elementów, z których może się on składać — mam nadzieję, że okaże się ona pomocna.
Generalnie nie jest koniecznym pełne odpowiadanie na wszystkie powyższe pytania — istotą rzeczy nie jest oczywiście tworzenie wypracowania lecz to, abym mógł "poczuć" czego Państwo ode mnie oczekują, w jakim kierunku powinniśmy podążać i w jaki sposób najlepiej oddać charakter przedsięwzięcia. Naturalnie zwykle w trakcie prac po powstaniu pierwszych koncepcji wstępnych, czy też po prostu podczas wymiany informacji z klientem następuje pewne wyklarowanie sytuacji — jedne koncepcje pojawiają się, natomiast inne są eliminowane. Ważne jednak, aby już na początku nie marnować czasu na losowe błądzenie we mgle, które może okazać się frustrujące dla obu stron.
© Łukasz Ruszel MIDGAR.eu 2020